Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета icon

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета

Реклама:



НазваЗаняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета
Сторінка1/3
Дата24.07.2013
Розмір0.53 Mb.
ТипДокументи
джерело
  1   2   3

Заняття з логіко-математичного розвитку.

Логіко-математичний розвиток: «ПО МАТЕМАТИЧНОМУ МОРЮ»

Мета: Виявити обсяг знань з розділів математики. Закріпити прямий, зворотній рахунок; порядкову лічбу. Систематизувати знання про вимірювання, користування умовною міркою. Формувати навички рішення ребусів, читання слів. Закріпити поняття «більше», «менше », порівну», користуючись знаками >, <, =. Формувати навички викладання предметів за допомогою геометричних фігур. Систематизувати знання про годинник. Продовжувати вчити орієнтуватися в просторі (Д/г «Рибки»). Розвивати креативність, творчість, посидючість, бажання доводити справу до кінця. Закріпити склад числа 1, 2, 3, 4, 5. Виховувати позитивне ставлення до математики.

Матеріал:

Роздатковий: набори цифр, знаків, смужок для викладання;

набори геометричних фігур;

човники з ребусами;

будинки з цифрами (склад числа)

зелені та сині човни по 8 штук;

Д/гра «Рибки» (орієнтир);

карточки з різною кількістю морських тварин (>, <, =);

синя та червона смужки, умовна мірка (вимірювання);

годинники;

скриня, шоколадні монети;

Технічні засоби: DVD записи:

звуки моря, хвиль;

симфонія моря (для виконання завдань);

чарівна музика для відкриття скрині.

Демонстраційний: карта- маршрут;

відповідні ілюстрації до кожного порту.

^ Хід заняття:

Добрий день, мої малята

Які в вас гарні оченята:

Карі, сині та сіренькі,

Ви для мене всі любенькі!

(звучить звуки моря, хвиль)

-Що це за звуки, як ви гадаєте?

-Так, це шум моря. А визнаєте, на морі відбуваються різні події, в морі живуть різні тварини, і можна знайти навіть скарб.ось сьогодні я запрошую вас в мандрівку по математичному морю.

-Всі ви будете моряками, вдягніть безкозирки, шикуйтесь. Команда готова до подорожі? Перерахуватись! (діти перераховуються).

-Микита, який ти стоїш по порядку?...

-Я бачу, команда дійсно готова. Займіть свої місця.

-У кожного з вас буде свій корабель, коли ви зєднаєте цифри по порядку, від 1 до 7, то він зявиться.(пряма лічба)

-Наші кораблі будуть йти по визначеному курсу, але курс зашифрован. Ми зможемо його побачити тільки коли поєднаємо всі цифри в зворотньому порядку, від 9до 1. (зворотня лічба)

-Ось у мене є теж маршрут, щоб ми не заблукали нам допоможуть ось ці хлопчик та дівчинка, вони будуть зупинятися в тому місці, де ми повинні зупинитися.

-Ну щож, кораблі у нас є, маршрут визначен, можна відправлятись. Сіли всі рівненько і в путь.

-Перший порт, до якого ми причалили, називається порт «Змагань». (викладання) В цьому порту постійно відбуваються змагання між човниками, парусниками, яхтами. Давайте поспостерігаємо за змаганнями. Сьогодні відбуваються змагання між човнами, команда зелених, та команда синіх. викладіть на верхню смужку 8 зелених човників:

-Скільки ти виклав?

-На нижню викладіть всі човники, які у вас є синього кольору: -Скількі ти виклав?

-Яких більш?

-Яких менш?

-На скільки?

-Але так не чесно, треба щоб в змаганні приймали участь рівна кількість човнів. Що треба зробити, щоб їх стало порівну?

-Скількі тепер зелених човнів?Синіх?

-Як ви це зробили?

-Ми допомогли човникам, тепер може відбуватись змагання, але нам час вирушати далі. Скрині нам ніякої не довелось побачити в цьому порту, будемо шукати далі.

-Слідуючий порт, в який ми потрапили, називається «Цифровий».(склад числа) Як ви гадаєте, хто тут живе? Тут збудовано багато будинків, в яких живуть цифри, але ще не всі цифри заселилися в будинки, треба їм допомогти.

-Цифри дякують вам за допомогу. В цьому порту теж немає скрині. Щож будемо шукати далі.

-ми потрапили до порту, який називається «Рибний». (більш, менш, рівно) Як ви гадаєте, хто тут живе? В цьому порту живе багато різних риб, дельфіни, навіть акули є. вони сперечаються, і ніяк не можуть визначити кого більш, а кого менш. Давайте допоможемо їм, і за допомогою математичних знаків розсудим їх.

-Кого більш? Меньш?

-Жителі цього порту, дякують вам за допомогою. Треба вирушати далі. Але почекайте, що це, одна рибка загубилась й неможе знайти шлях. Давайте допоможемо їй. Дидактична гра «Рибки» (орієнтування).

-Молодці, тепер рибка знайде шлях до своїх друзів. А нам треба вирушати далі, бо і в цьому порту немає скрині.

-Слідуючий порт називається «Відпочинок». (фіз..хв.) Жителі цього порту знають багато віршиків, забавлянок, ігор. Вони хочуть познайомити і вас одним із них.

Рибки весело плескали руки над столом, долоні вниз,

В чистій, свіженькій воді торкнутись кожним пальчиком столу

То зіжмуться, розіжмуться стиснути в кулачки

То зариються на дні «занирнути» руки під стіл

-Ми з вами і відпочили, і нову гру вивчили, але скрині в цьому порті немає. Треба рухатись далі.

-Слідуючий порт, до якого ми потрапили, називається «Фігурний» (геометричні фігури) Як ви гадаєте, хто тут живе? В ньому живуть різноманітні геометричні фігури. Вони такі бешкетники, весь час бігають, стрибають, а коли зупиняються, то можна побачити предмет. А давайте і ми з вами спробуємо пограти з ними. Спробуйте відобразити малюнок за допомогою геометричних фігур.

-В цьому порту теж немає скрині, рухаємось далі.

-На горизонті зявляються мости. (вимірювання) Щоб потрапити до наступного порту, треба проплити під мостом. Але мости різної висоти і наш корабель може проплити тільки під тим, який вміщує в собі 5 умовних мірок. У вас на столах є дві смужки, які дорівнюють довжину цих мостів. Зясуйте, під яким мостом нам треба проплити, якого він кольору?

-Тепер можемо рухатись далі. Наступний порт називається «Корабельний». (викладання цифр, читання слів) В цьому порту знаходиться багато кораблів, човників, яхт і у кожного є своя назва. Але трапилось лихо. Налетів вітер і всі літери в назвах переплутались. Давайте допоможемо їм, і розшифруємо назви.

-Молодці, допомогли. Але скрині в цьому порту теж немає. Треба рухатись далі.

-Наступний порт називається «День і ніч».(частина доби) Як ви гадаєте, хто тут живе?В цьому порту живе багато різних скринь. Ось одна із них.але відкривається вона в певну годину, що ж нам в цьому допоможе? (годинник). Давайте спробуємо (називаю різні години) о 5годин 10 хвилин – грає чарівна музика

Що це? Мабуть треба спробувати відкрити її. (відкриваю).дивиться, що в цій скрині, справжній скарб.. молодці, завдяки вашім старанням ми знайшли скарб.


^ Повернення на Землю: конспект заняття з математики для дітей старшого дошкільного вікуБазова програма розвитку дошкільного віку «Я у Світі» / Наук. керівник Кононко О.Л. – К.: Світич, 2008.

Мета

проведення заняття:

• закріпити вміння дітей розв'язувати задачі та складати їх за прикладом;

• вправляти в зворотній лічбі;

• вправляти в порівнянні суміжних чисел на основі знань про утворення чисел;

• вправляти у знаходженні геометричних фігур на малюнках;

• вправляти у викладанні геометричного малюнку за зразком та з паличок;

• формувати навички порівняння, узагальнення;

• виховувати товариські відносини.


Матеріал

до заняття: демонстраційний

☼ ребуси;

☼ квітка-приклади на + 1; – 1;

☼ картинки марсіанців з геометричних фігур;

☼ палички;

☼ дидактична гра «Чим схожі і чим відрізняються»;

роздатковий

☼ картки суміжні числа;

☼ картки-пазли цифри і число;

☼ геометричні фігури кружечки, трикутники.


Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Діти, сьогодні ми повертаємося на Землю. Я керівник польоту. За нашою роботою продовжують слідкувати оператори (завідуюча, помічник вихователя). Швидко чи повільно полетять ваші ракети, залежить від того, як дружно ви будете діяти, виконувати вказівки свого командира.

Члени кожного екіпажу, порадившись, вибирають командирів.

Вихователь. Оголошується перевірка готовності екіпажів до польоту. Необхідно виконати декілька завдань.

Складіть із паличок силует ракети (робота парами).

Розминка:

Три веселі киці

Грались на травиці.

Враз одна сховалась.

Скільки киць зосталось?

Ох було ж у нас мороки:

Посварились дві сороки.

На їх шум ще дві примчало.

Скільки разом сорок стало?


Складіть самостійно задачі і запропонуйте їх розв’язати нашим гостям.

Дидактична гра «Квітка»: додавання та віднімання 1.

Вихователь. Всім приготуватися до запуску ракети. Починаємо відлік часу – 10, 9, 8, …1. Пуск! Так, діти, ми полетіли. Працюють мотори, ракета набирає висоту. Сядьте, діти, зручно в крісла і приготуйтеся до роботи на орбіті. Увага! За бортом я бачу марсіанців. Вони прийшли, щоб провести нас.

Вихователь виставляє чоловічків, складених із геометричних фігур.

Вихователь. Подивіться уважно на зображення марсіанців і скажіть, з яких геометричних фігур вони складаються.

На плакаті зображені два «марсіанини», які складаються із різних геометричних фігур.

Вихователь. Діти, марсіани проводжають нас додому. Давайте попрощаємося з ними. А який же наш дім? Наступне наше завдання – визначити, чим схожі та чим відрізняються будиночки.

Проводиться дидактична гра «Чим схожі і чим відмінні»«.

Вихователь. Молодці, діти, ви були уважні, то і завдання виконали правильно. Рухаємося далі. Розгляньте уважно, діти, наше доміно. На одній стороні, зверніть увагу, зображено кружечки, а на іншій – їх немає. Яку кількість кружечків потрібно домалювати в пустій клітинці? Позначте їх цифрою.

Дидактична вправа «Домалюй доміно».

Вихователь. І з цим завданням ви, діти, справилися. А чи вмієте ви скласти ціле із частин? Перевіримо ваші вміння у грі «Склади квадрат».

Дидактична гра «Склади квадрат». В процесі виконання завдання вихователь запитує, з яких геометричних фігур складається квадрат, скільки їх.

Вихователь. Діти, поки ми вирішували завдання, до нас прийшла радіограма від марсіанців. Вони пропонують нам відгадати загадки.

Що то за очі: одне світить вдень, а друге опівночі? (Сонце, місяць)

Один пастух багато овець пасе. (Місяць)

Голубе покривало – землю вкрило. (Зорі та місяць)

Вихователь. Як можна назвати одним словом? (Сонце, місяць, зорі, планета, комета)

Діти. Космос.

Вихователь. Щось ми з вами засиділись, а космонавти в ракеті завжди роблять зарядку.

Фізкультхвилинка на закріплення рахунку:

• підняти року вгору скільки разів, скільки я плеснула в долоні;

• нахилитися стільки разів, скільки разів ударив «гонг»;

• присісти стільки разів, яку цифру я показала.

Вихователь. На борту кожного корабля є продукти харчування. Давайте приготуємо з вами «геометричний салат».

Діти викладають за зразком із геометричних фігур певне зображення

Вихователь. Діти, а ви любите розгадувати ребуси? Ось на табло нас чекають цікаві завдання, прочитайте їх.

Г 1 А – година, В І 3 – вітри,

Р 1 А – родина, Т І 100 – тісто,

П І 2 Л – підвал, 100 Л И Ц Я – столиця.

Вихователь.

На світі багато різних країн,

А Батьківщина – одна

Для нас вона найкраща,

І сама головна!

Вихователь. Діти, як називається наша Батьківщина? А як називається столиця України? А в якому місті ми живемо? Ось ми, діти, і приземлилися! Земля радо зустрічає нас хлібом-сіллю.

Помічник вихователя дарує дітям коровай.

Підсумок заняття. знанням, увазі ми знайшли скарб і він належить вам.


^ Політ на інші планети: конспект заняття з математики для дітей старшого дошкільного віку

Мета

проведення заняття:

• продовжувати вправляти дітей у прямій і зворотній лічбі,;

• правильно відповідати на запитання: «Скільки?» «Котрий за рахунком?»;

• розрізняти геометричні фігури, знати їх характерні ознаки;

• закріпити цифри в дидактичній грі «Знайди собі друга»;

• розвивати кмітливість, увагу, мислення, пам'ять, зосередженість;

• виховувати позитивне ставлення до розвиваючих ігор, цікавість до них.


Матеріал

до заняття: ☼ лічильні палички;

☼ 10 іграшок-тварин (5 свійських і 5 диких);

☼ Цифри;

☼ геометричні фігури (на кожну дитину);

☼ розвиваючі ігри «Крапочки», «Склади візерунок», «Склади квадрат»;

☼ план маршруту.

Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Діти, сьогодні ми вирушимо з вами в дуже цікаву подорож. Подорож на планету знань, планету Математики. Мені б хотілося, щоб ви вирушили разом зі мною. На нас чекають цікаві відкриття.

А для того щоб вирушити у подорож нам потрібно побудувати макет ракети. Для цього юним конструкторам потрібно 9 паличок. Отож відрахуйте їх і спробуйте скласти.

Викладання макету ракети дітьми за допомогою паличок для лічби.

Вихователь. Діти, на кожному космічному кораблі обов'язково є свій командир, котрий керує всією роботою. Давайте за допомогою лічилки виберемо його:

Щоб летіти на планету,

збудували ми ракету,

1, 2, 3 – полетиш сьогодні ти!

Командир рахує: «На старт: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 – пуск!»

Вихователь. Діти, кожний космічний корабель має свій маршрут. У нас є план, котрий нам допоможе долетіти до інших планет. Від ракети стрілочка веде вперед на три кроки, звертаємо наліво, пролетіли на 7 кроків вперед, знову наліво на 8 кроків уперед.

Діти рахують кроки, йдуть по груповій кімнаті.

Вихователь. Ось ми і потрапили з вами на планету тварин. Давайте порахуємо скільки всього тваринок живе на цій планеті? Скільки свійських? А скільки диких? Що можна про них сказати? (їх порівну). Котра за рахунком стоїть білочка? Котик? Коза?...?

Наші тваринки дуже хитрі, веселі, вони з вами хочуть погратися. Пропоную погратися в гру «Кого не стало?».

Діти закривають очі, вихователь ховає якусь із іграшок. Далі пропонує дітям подивитися і сказати, кого не стало? Котра за рахунком стояла ця тварина? (п'ята, третя,...)

Вихователь. Діти, а ви всі маєте друзів? Мешканці цієї планети дуже хочуть мати друзів серед вас. Зараз я вам роздам картки з крапочками, ви уважно їх порахуєте, станете поруч із тваринкою, біля котрої лежить відповідна цифра (елемент розвивальної гри за Б.Нікітіним «Крапочки»).

Вихователь. Молодці, всім знайшлися друзі, ніхто не буде засмучений. Тепер домовтеся з ними, що ви про них не забудете й будете їм писати листівки. А наша мандрівка триває і нам час продовжувати свій маршрут. А дати старт ракеті допоможе той, хто швидко порахує кількісною лічбою від 1 до 10.

Дитина рахує: «На старт! 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 – пуск!»

Вихователь. Діти, щоб потрапити на наступну планету виконайте наступне завдання: рухаючись по кімнаті, пройдіть 3 кроки прямо, 5 – вправо, 3 – прямо, 5 – вліво. Ось ми і на новій планеті. На цій планеті живуть геометричні фігури. Давайте назвемо їх і пограємось в гру «Назви на дотик».

Діти опускають по черзі руку в коробку і наосліп вибирають геометричну фігуру. Не дивлячись на неї, потрібно назвати її.

Вихователь. А зараз готуємось до старту на іншу планету. Старт дає дитина котра швидко рахує до 10 порядковим рахунком.

Вихователь. Ось, діти, план, який нам підкаже, як потрапити на наступну планету.

За планом діти з вихователем потрапляють на планету цікавих ігор. На столах ігри Б. Нікітіна «Склади візерунок», «Цеглинки», «Склади квадрат», «Крапочки». Діти за бажанням беруть гру, працюють за столами. Вихователь стежить, при потребі допомагає.

Підсумок заняття.


^ Подорож у Всесвіт: конспект заняття з математики для дітей старшого дошкільного віку

Мета

проведення заняття:

 вправляти дітей в лічбі предметів у прямому і зворот-ному напрямку;

 вчити складати і розв'язувати прикладів на додавання і віднімання;

 вправляти у розрізненні знаків «+», «–», «=»;

 вчити розрізняти цифри у межах 10;

 орієнтування на аркуші, розлінованому в клітинку;

 розв'язування завдань геометричного змісту;

 читання та звуковий аналіз слів, різних за структурою;

 розвиток логічного мислення.


Матеріал

до заняття: демонстраційний

☼ карта-схема маршруту;

☼ конверт з текстом задач і картками-завданнями для ребусів;

☼ скарбничка;

☼ гімнастична лава;

☼ два шнури;

☼ магнітофонний запис завдань;

роздатковий

☼ картки із завданнями.


Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Діти, я запрошую вас у цікаву подорож. Це подорож у Всесвіт. Що таке Всесвіт?

Діти. Це те, що оточує планету Земля.

Вихователь. Так, діти, це великі й маленькі планети та комети. Ось на одній із них захований скарб. Для того, щоб його знайти, треба бути уважним, кмітливим, добре читати і лічити, знати фігури. Ви погоджується відправитись на пошуки скарбу? Тоді нам потрібно вирішити, на чому ми будемо подорожувати.

Завдання №1: з’єднати сусіди-точки відрізками, які позначені цифрами у відповідній послідовності. У кожної дитини повинно бути зображення ра-кети.

Вихователь. Що в нас вийшло? На чому можна летіти в космос? Як ще можна назвати ракету?

Діти. Космічний корабель.

Вихователь. Шлях буде нелегким, тому всі повинні бути надзвичайно уважними. Для того, щоб був порядок, потрібно визначити своє місце на ко-раблі, розв’язавши приклад.

Завдання №2: розв'язування арифметичних прикладів

Вихователь.

1. 5 – 4= 1

2. 7 – 5= 2

3. 6 – 3= З

4. 3 + 1=4

5. 4 + 1 = 5 та інші.

Діти займають місця в ракеті і визначають маршрут по карті (на ній три назви планет, але відсутні голосні звуки)

М...РС, В...Н...РА, ЮП...ТЕР

Вихователь. Старт! (зворотна лічба 10, 9, 8, 7...) Пуск!

Голос з магнітофону. Добрий день, діти! Я планета Венера. Ласкаво прошу. Для того, щоб подорож по планеті була цікавою, ви повинні виконати декілька завдань.

Завдання №3: послухайте уважно запитання, а відповідь намалюйте.

- В якої фігури всі сторони рівні?

- В якої фігури немає ні початку, ні кінця?

- В якої фігури чотири сторони, а дві протилежні – рівні?

- В якої фігури на одну сторону більше, ніж у квадрата? Візьміть фігури з конверта і викладіть візерунок.

Голос з магнітофону. Молодці, діти! Щасливої подорожі!

Подорож триває.

Голос з магнітофону. Діти, я хазяїн планети Марс. На ній вам сумувати не доведеться. Тут на вас чекають цікаві задачі і ребуси. Вони знаходяться у конверті.

На лужку серед лози заховались 3 кози.

А отут в густій траві, ще пасуться собі 2.

Може скажем всі гуртом, скільки є тих кіз разом?

Скачуть жабки: ква-ква-ква!

Ой, яка м’яка трава!

Тут – 5 жабок, а там – 2.

Скільки разом їх в траві?

3 веселі киці грались на травиці.

Враз одна сховалась.

Скільки їх зосталось?

5 метеликів летіло, і на квіточки сіло.

Прилетів іще 1, сів на квіточку і він.

То ж скажіть-но, скільки всіх метеликів стало?

3 синички гарні птички, на вербі сиділи.

2 подружки – щебетушки до них прилетіли.

Скільки на вербі синиць? Порахувати встигли?

Голос з магнітофону. Молодці, діти, розв'язали задачі. А чи вмієте ви розгадувати ребуси?

Дітям пропонується прочитати ребуси, на яких зашифровані слова:

Голос з магнітофону. А тепер, відгадайте кросворди.

Синьоока ця заброда

В полі водить хороводи.

Де вона вінки спліта –

Пшениці рідкі й жита. (Волошка).

Осіння квітка сукню вділа

Рожеву, синю, ніжно-білу.

Стоїть неначе їжачок,

У неї сотні пелюсток. (Айстра).

Ти дівчину синьооку

Завжди стрінеш край потоку.

В неї ніжки вмиті в росах,

В неї небо сяє в косах. (Незабудка).

У зеленім зіллі

Виросло дівчатко –

В неї вії білі

Й золоті оченятка. (Ромашка)

Подорож продовжується.

Діти потрапляють на планету Юпітер. На ній і знаходиться скарб.

^ Голос з магнітофону. А останнє завдання, діти, буде найскладнішим. Скарб знайдуть ті діти, які не тільки багато знають, а і сміливі, спритні та відважні. Пропоную вам позмагатися в грі «Розвідники».

Проводиться рухлива гра «Розвідники».

«Розвідники» стають у колоні по одному за зростом.

Ми розвідники чудові,

Не страшні нам перегони.

Твердим кроком ми ідем,

В нас рушниці за плечем.

Діти йдуть, долаючи по дорозі перешкоди (гімнастичну лаву, перестри-бують через рівчаки з двох шнурів на відстані 70-80 см). На слова: «У руках біноклі маєм, все ми бачим, все ми знаєм», «розвідники» зупиняються, вдають, що розглядають місцевість у бінокль. Потім підлазять «під гілками кущів». У кінці гри діти проговорюють:

Ми розвідники чудові,

Все ми бачим, все ми знаєм!

І що бачили – про все

В штаб розвідки донесем.

Потім діти біжать до вихователя.

Голос з магнітофону. Молодці, діти, ви дуже спритні. Мабуть, займаєтеся фізкультурою. І нарешті останнє завдання. Я зараз вкажу вам шлях до скарбнички. Зробіть вперед 5 кроків, поверніть наліво і зробіть 4 кроки. Там стоїть скарбничка, в ній знайдете скарб. Але відкрити її потрібно тільки після повернення на землю.

Діти повертаються на планету Земля. Розглядають скарб – книгу про Космос.

Підсумок заняття.
  1   2   3

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconУправління освіти м. Фастів днз №6 «Казка» 30 квітня 2013 року Методичне об’єднання для вихователів-методистів На тему: «Логіко-математична компетенція та її формування у дошкільному віці»
Перегляд заняття з логіко-математичного розвитку на тему «Математична подорож» з дітьми середньої групи

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconРозумні палички” (логіко – математичний розвиток) Вихователь днз „Веснянка” Рибалка Л.І. Мета
Мета: продовжувати вчити вимірювати довжину кольорових паличок за допомогою однієї (найменшої), з’ясувати взаємозв’язок між кількістю,...

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconЗатверджую” Директор училища І. В. Гальченко план педагогічної практики на IV семестр 2012-2013 навчального року для студентів групи 2 а відділення дошкільної освіти заочної форми навчання
Самостійне проведення пробних інтегрованих та міні занять з логіко – математичного розвитку

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconРедагувала вихователь Т.І. Ложкіна Як розкривати мислення і розумові сили дітей. В. О. Сухомлинський
Розвиток думки й розумових сил — це розвиток образного й логіко-аналітичного елементів мислення, а також вплив на рухливість розумових...

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconЯковчук О. М., вчитель математики знз №29 м. Чернігова Математичний батл. 10 клас. Час проведення 2 урочні години Мета: систематизація знань з теми «Тригонометричні рівняння»
Мета: систематизація знань з теми «Тригонометричні рівняння», повторення окремих методів розв’язування ірраціональних рівнянь, розвиток...

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconТема: Логіко-математична скарбниця
Учасники пишуть на стікерах-«краплинках» свої очікування та вішають на «корабель» на середню палубу

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconМета заняття: Фізичний розвиток
Фізичний розвиток:* зміцнювати дрібну моторику рук, розвивати дотикову чутливість, координацію рухів

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconКонспект першого заняття в навчальному році
Мета: Формування і розвиток в учнів позитивного ставлення до себе як особистості, здатності до реальної оцінки своїх можливостей,...

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconПідготувала і провела: Поболь Тетяна Володимирівна 2011 рік Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток»
Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток», «розвинена людина», «задатки», «здібності», «дозвілля»; формувати переконання...

Заняття з логіко-математичного розвитку. Логіко-математичний розвиток: «по математичному морю» Мета iconДодаток до листа Міністерства освіти І науки, молоді І спорту від 22. 11. 2011 №1/9-835 правил а організації та проведення
України від 24. 05. 2000 №149 “Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру"” Міжнародний математичний...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te2.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи