Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета icon

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета

Реклама:



НазваТема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета
Сторінка1/4
Дата17.06.2013
Розмір0.57 Mb.
ТипДокументи
джерело
  1   2   3   4
1. /Цикл урок_в.docТема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета

Шахтарський міський відділ освіти

Шахтарська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2

Шахтарської міської ради Донецької області


Розробка уроку

світової літератури

в 6 класі

Тема : „ Велич подвигу Прометея , його самопожертва

заради людей”




Підготувала Бєлих Н. А. ,

учитель української мови,

української та зарубіжної

літератури , спеціаліст

І кваліфікаційної категорії


Шахтарськ , 2011 рік


Тема . Велич подвигу Прометея , його самопожертва заради людей .


Мета : узагальнити набуті учнями знання про міф та міфологію , з’ясувати

розподіл міфів Давньої Греції на цикли , познайомитися з героями

давньогрецьких міфів , ознайомити учнів зі змістом міфу „Прометей”,

схарактеризувати головні риси вдачі Прометея , формувати ключові

життєві компетентності учнів із використанням інноваційних

технологій ;

розвивати усне зв’язне мовлення школярів , уміння самостійно

опрацьовувати потрібний матеріал , навички виразного читання ,

аналізу тексту ;

сприяти вихованню високих моральних якостей учнів .


Обладнання : книги М. Куна „Легенди і міфи Стародавньої Греції” ,

К. Словацької „Міфи Давньої Греції” , комп’ютерна презентація

теми, мети , завдань , епіграфа уроку , слайди із написами

незакінчених речень , музичний фрагмент

з концерту № 1 П. Чайковського , схема – сонечко „Цикли

Давньогрецьких міфів”, портрети героїв давньогрецьких міфів .


Тип уроку : урок засвоєння нових знань.


Форма уроку : круглий стіл .


Очікувані результати :

Після цього уроку учні зможуть

  • давати визначення понять міф та міфологія ;

  • назвати цикли давньогрецьких міфів ;

  • розповідати про героїв міфів Давньої Греції ;

  • схарактеризувати основні риси вдачі Прометея .


На уроці будуть формуватися такі групи компетентностей :

  • соціальна ;

  • полікультурна ;

  • комунікативна ;

  • інформаційна ;

  • самоосвітня ;

  • пізнавальна ;

  • особистісна.


Ключові поняття : міф , міфологія , цикли міфів , художньо – виражальні засоби.


Структура уроку

І. Організаційна частина .

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів .

  1. Технологія „Пароль” .

  2. Усний диктант „Упізнай за ознаками”.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

  1. Вступне слово вчителя .

  2. Компютерна презентація теми , мети , завдань , епіграфа уроку .

ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу .

  1. Слово вчителя .

  2. Розгляд схеми – сонечка „Цикли давньогрецьких міфів”.

  3. Бесіда .

  4. Презентація учнів – дослідників .

  5. Виразне читання міфів .

  6. Фізкультхвилинка .

  7. Літературне лото” .

V . Закріплення вивченого матеріалу .

1. Бесіда з використанням технології „вільний мікрофон”.

VІ. Підсумок уроку .

  1. Рефлексія .Технологія незакінчені речення .

  2. Коментоване виставлення оцінок .

VІІ. Домашнє завдання .


Перебіг уроку


Я честь віддам титану Прометею ,

Що не творив своїх людей рабами .

Леся Українка



І.Організаційна частина .

1. Привітання з учнями :

Ось вже дзвоник дав сигнал ,

Кожен з вас за парти встав ,

Стали рівно , як годиться ,

Чи все на парті подивіться !

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів .

  1. Технологія „Пароль” ( Ця інтерактивна технологія передбачає , що , привітавшись , учитель не пропонує всім учням сісти , а просить кожного назвати , не повторюючись ( ланцюжком ) , суттєве для матеріалу попереднього уроку слово ( словосполучення ) , ключове слово – своєрідний пароль ).

Паролем цього уроку можуть бути слова : міф , міфологія , давньослов’янські міфи , давньоєгипетська міфологія , давньокитайські міфи , міфи про походження світу , Біблія .

  1. Усний диктант „Упізнай за ознаками”

    • Слово походить із грецької мови і означає „книги” , оскільки складається з великої кількості книг , написаних різними людьми і в різний час ... ( Біблія )

    • Вид усної народної творчості , розповідь про богів , духів , героїв, надприродні сили , що брали участь у створенні світу ...( Міф )

    • Сукупність міфів якогось народу ... ( Міфологія )

    • Наука , що вивчає особливість міфів ... ( Міфологія )

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

( Звучить музика )

  1. Вступне слово вчителя .

Любі діти , я пропоную вам сісти зручніше , заплющити очі і перенестись на крилах швидкоплинного , невловимого часу у минулі епохи , цивілізації . Дві з половиною тисячі років відділяють нас від прекрасної , інтригуючої Давньої Греції , яку ще називають колискою людської культури . Греки називали цю країну Еллада , яка залишила нам у спадок високорозвинену науку представлену іменами видатних учених , таких як : Архімед , Піфагор , Аристотель, неповторну літературу уславлену іменами Гомера , Евріпіда , Софокла , Есхіла , прекрасне мистецтво , величні архітектурні споруди . А ще дивовижні перекази – міфи .

2. Компютерна презентація теми , мети , завдань , епіграфа уроку .

ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу .

  1. Слово вчителя .

Гармонійне буття греків було нерозривно пов’язане з красою , з якої як з невичерпного джерела черпала енергію вся культура Еллади .До нас дійшло чимало грецьких міфів , різних за тематикою та проблематикою .Вчені розподілили міфи за циклами . І з’ясувати ці цикли нам допоможе чудове , яскраве сонечко , що з’явилось у нашому класі .

  1. Розгляд схеми „Цикли давньогрецьких міфів”







  1. Бесіда .

    • Чи є у греків міфи , що розповідають про загибель світу ?

    • У чому полягає основа давньогрецької культури ?

    • Де жили давньогрецькі боги ?

4. Презентація учнів – дослідників „Герої давньогрецьких міфів”

( Учні презентують портрети героїв міфів і розповідають про них )

  1. Учні – читці виразно читають міф „Прометей”

  2. Фізкультхвилинка .



Пригадаймо, друзі, вмить

Як пшениченька шумить:

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш!

Як в гайку струмок

Дзвенить:

Джр! - Джр! - Джр! - Джр!

Як бджола в саду бринить:

Дз!-Дз!-Дз!-Дз!-Дз!

Як шумлять у птаха крила:

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш!

В морі синьому вітрила:

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш!

Вітер з гаєм розмовляє:

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш!

Проміж листячком гуляє:

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш!

Й ми всі трохи пошуміли,

Від роботи відпочили.

  1. Гра „Літературне лото”.

( Учителю потрібно підготувати діжечки з цифрами та ряд запитань за міфом „Прометей”. Учні дістають діжечки і відповідають на запитання під обраним номером )

    • Де відбувається дія у міфі ?

    • Знайдіть опис місцевості і зачитайте , якою вона постає перед читачем ?

    • Що досягається цим зображенням ?

    • Назвіть головних героїв міфу ?

    • Якими зображені Влада і Сила ?

    • Чому страждає Гефест ?

    • Як поводиться Прометей ?

    • Чи жалкує він про те , що зробив ?

    • Про який дар Прометея ви дізналися ?

    • У що вірили давні греки ?

    • Як ставилися до Прометея інші боги ?

    • Що зробив Зевс , коли Прометей відмовився розкрити таємницю його життя ?

    • Хто звільнив Прометея ?

    • Яка згадка про Прометея залишилась у людей ?

V . Закріплення вивченого матеріалу .

1. Бесіда з використанням технології „вільний мікрофон”.

  • Які риси вдачі Прометея ви можете назвати ?

  • Які з них сподобалися вам найбільше ?

  • Які художні засоби використано у міфі ?

  • Як титан Прометей ставився до людей ?

  • Як ви розумієте слова Л. Українки ?

VІ. Підсумок уроку .

1.Рефлексія. Технологія незакінчені речення .

  • Я ставлюся до Прометея...

  • У міфі уславлюється...

  • Мене приваблює в образі Прометея...

  • Виховне значення міфу полягає ...

  • Мені сподобалося на уроці...

  1. Коментоване виставлення оцінок за роботу на уроці.

VІІ. Домашнє завдання .

1.Виразно читати міф „Прометей” ( середній рівень )

2.Дати відповіді на запитання сторінка підручника 25 – 26. (достатній рівень )

Шахтарський міський відділ освіти

Шахтарська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2

Шахтарської міської ради Донецької області


Розробка уроку

світової літератури

в 6 класі

Тема : „ Міфи про Геракла . Немейський лев”




Підготувала Бєлих Н. А. ,

учитель української мови,

української та зарубіжної

літератури , спеціаліст І

кваліфікаційної категорії


Шахтарськ , 2011 рік


Тема .Міфи про Геракла . Немейський лев.


Мета: Розширити знання учнів про давньогрецьку міфологію ,поглиблювати

навички аналізу та переказу тексту , художнього образу , уміння

визначати фантастичні елементи прочитаних міфів , формувати

ключові життєві компетентності учнів із використанням інноваційних

технологій ;

розвивати усне зв’язне мовлення , мислення , пам’ять учнів , уміння

працювати у малій групі;

сприяти морально – етичному вихованню школярів .


Обладнання : ілюстрації за змістом міфу , відеозапис мультфільму „Подвиги

Геракла” , комп’ютерна презентація теми , мети , завдань уроку ,

пам’ятки „Як працювати в малих групах” , слайди із написами

незакінчених речень .


Тип уроку : застосування знань і формування умінь .


Форма уроку : урок – дослідження


Очікувані результати :

Після цього уроку учні зможуть

  • дати визначення понять міф , міфологія ;

  • назвати цикли давньогрецьких міфів;

  • аналізувати текст ;

  • характеризувати художній образ ;

  • визначати фантастичні елементи прочитаних міфів .


На уроці будуть формуватися такі групи компетентностей :

  • соціальна ;

  • полікультурна ;

  • комунікативна ;

  • інформаційна ;

  • самоосвітня ;

  • продуктивної творчої діяльності ;

  • пізнавальна ;

  • особистісна .

Ключові поняття : міф , міфологія , цикли міфів , фантастичні елементи .


Структура уроку

І. Організаційна частина .

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів .

  1. Перевірка домашнього завдання .

  2. Гра „Викресли зайве”.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

  1. Слово вчителя .

  2. Перегляд уривка мультфільму „Подвиги Геракла”.

  3. Бесіда .

  1. Компютерна презентація теми , мети , завдань уроку .

ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу .

  1. Повторення правил роботи в малих групах .

  2. Робота в малих групах.

  3. Фізкультхвилинка.

  4. Доповіді робочих груп.


V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Запитання для контролю (технологія „мікрофон”)


VI. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія. Технологія незакінчених речень.

  2. Самооцінка роботи і коментар учителя.


VII. Домашнє завдання.


Перебіг уроку


  1. Організаційна частина.

    1. Привітання з учнями.

    2. Релаксаційна вправа „Поділися посмішкою”.

Вправа проводиться з метою створити комфортний психологічний клімат у колективі і формування у дітей позитивного ставлення до оточуючих. Звучить повільна музика. Діти посміхаються і ховають посмішку у долоні, а потім дарують один одному.


  1. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання.

Вікторина „Чи знаєте ви героїв міфів ?”

  • Бог, який прикував Прометея. (Гефест)

  • Посланець богів. (Гермес)

  • Дочка річкового бога Інаха. (Іо)

  • Дочки Океану. (Океаніди)

  • Мати Прометея. (Феміда)

  • Морська богиня.(Феміда)

  • Хто пішов замість Прометея у Царство мертвих ? (Кентавр Хірон)

  • Хто звільнив Прометея. (Геракл)

Запитання для контролю (Учні ілюструють відповіді прикладами

з тексту )

  • Який фінал міфу ?

  • Які риси Прометея достойні наслідування?

  • Які особливості давньогрецької міфології привернули вашу увагу?


Презентація ілюстрацій за змістом міфу.

2. Гра „Викресли зайве”

Учні записують тільки ті слова, які допоможуть дати

визначення поняттю міф, міфологія, цикли міфів.


В перекладі з французької, німецької, грецької означає книги, Біблія, слово, переказ, промова, оповідання, розповідь, надприродні сили, вид усної народної творчості, боги, духи, святі, створення світу; сукупність, народу, людей, особливість, ознаки, наука; про виникнення і загибель світу, героїв, аргонавти, віна, розвага, подорож, Одісcей, Геркулес, Троя, Ахілл, титан, Фіви.


Висновок

  • Що таке міф ?

  • Що таке міфологія?

  • Які цикли міфів вам відомі ?




  1. Мотивація навчальної діяльності.

    1. Слово вчителя.

На сьогоднішньому уроці ми знову повертаємося на Балканський півострів, де багато – багато століть назад оселився народ, який пізніше почали називати греками або еллінами. Греки пройшли довгим історичним шляхом, їм знадобилося століття, перш ніж вони стали найобізнанішим, найкультурнішим народом давнього світу. Сьогодні ми продовжимо знайомство з циклом міфів про героїв і зараз вам необхідно уважно переглянути мультфільм і назвати імя героя, про якого піде мова.


    1. Перегляд уривка з мультфільму „Подвиги Геракла”




    1. Бесіда .

  • Тож як звати найсильнішого героя Греції ?

  • Як звуть найсильнішого героя у Римлян ?

  • Де можна побачити Геракла у зоряну ніч ?



    1. Компютерна презентація теми, мети , завдань уроку.




  1. Сприйняття і засвоєння учнями нового матеріалу.

    1. Повторення правил роботи в малих групах.



ЯК ПРАЦЮВАТИ В МАЛИХ ГРУПАХ


Робота в малих групах дасть змогу вам набути навичок спіл­кування та співпраці.

Після того як вчитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група за короткий час (3-5 хв) повинна викона­ти це завдання та представити результати роботи своєї групи .

Пропонуємо правила роботи в малих групах, які допомо­жуть вам організувати свою роботу.

1. Швидко розподіліть ролі в групі. Визначтесь, хто буде головуючим, посередником, секретарем, доповідачем. Нама­гайтесь виконувати різні ролі.

Головуючий (спікер):

- зачитує завдання групи;

- організовує порядок виконання;

- пропонує учасникам групи висловитись по черзі;

- заохочує групу до роботи;

- підбиває підсумки роботи;

- за згодою групи визначає доповідача.

Секретар:

- веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи;

- як член групи має бути готовим висловити думку групи при підбитті підсумків або допомогти доповідачеві.

Посередник:

- стежить за часом;

- заохочує групу до роботи.

Доповідач:

- чітко висловлює думку, до якої дійшла група;

- доповідає про результати роботи групи.

2. Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі.

3. Дотримуйтесь правил активного слухання, головне — не перебивайте один одного.

4. Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею.

5. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи.

6. Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких ви­падках у групі може бути особлива думка і вона має право на існування.


    1. Учні класу обєднуються у чотири малих групи по пять осіб у кожній.

Учасники і учасниці, повторивши правила роботи в групах, розподіляють ролі. Учитель пропонує кожній групі розглянути текст конкретного міфу.

  • „Народження Геракла”;

  • „Гера хоче згубити Геракла”;

  • Вибір життєвого шляху;

  • Перший подвиг. Геракл убиває Немейського лева.

Учні мають прочитати текст міфу, встановити, якими рисами наділений герой, знайти в тексті цитати , які підтверджують це.

Результатами роботи групи має бути коротка розповідь, к якій треба :

  • переказати прочитаний міф;

  • розповісти про риси, які притаманні героєві;

  • проілюструвати свою думку цитатами з тексту;

  • виразно прочитати цитати на підтвердження своїх думок;

  • визначити фантастичні елементи у міфах.




    1. Учні працюють у малих групах.


4. Фізкультхвилинка.


Раз! Два! Час вставати,

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидку втому проганяймо,

П'ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у світлий клас.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

Повернутися до справ.

5. Доповіді малих груп.

Доповідачі знайомлять зі своїми доповідями весь клас. При цьому учасники інших груп активно слухають, разом з доповідачем працюють з текстом, беруть участь у обговоренні образу. Учитель за потребою ставить додаткові запитання.


  1. Закріплення вивченого матеріалу.

    1. Запитання для контролю з використанням технології „мікрофон”.

  • До якого циклу міфів належить прочитаний нами.

  • В якій родині народився на світ Геракл,

  • Що ви дізналися про Геру, яку роль вона відіграла в житті Геракла ?

  • Як Геракл опинився в Еврисфея ?

  • Як ви думаєте. Чому Зевс не міг змінити долю Геракла ?

  • Які елементи фантастики є у прочитаних міфах?

  • Які моральні якості Геракла можуть слугувати взірцем.




  1. Підсумок уроку.

    1. Рефлексія. Технологія незакінчених речень.

  • На уроці для мене цікавим було ...

  • Найбільше мені сподобалося ...

  • Я хочу бути схожим ...




    1. Самооцінка роботи на уроці і коментар учителя.




  1. Домашнє завдання.

    1. Прочитати міф стор. 27 – 29( середній рівень )

    2. Заповнити таблицю( достатній рівень )




Що трапилося з Гераклом ?

Хто і яким чином йому допоміг ?

Хто і яким чином йому заважав ?

Що спонукало героїв міфу допомагати Гераклу?




























    1. Написати малюнкового листа Гераклу ( високий рівень)



Шахтарський міський відділ освіти

Шахтарська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2

Шахтарської міської ради Донецької області


Розробка уроку

світової літератури

в 6 класі

Тема : „ Міфи про Геракла. „Лернейська гідра”, „Керінейська лань”





Підготувала Бєлих Н. А. ,

учитель української мови,

української та зарубіжної

літератури , спеціаліст

І кваліфікаційної категорії


Шахтарськ , 2011 рік

  1   2   3   4

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconМетодист бдют кінь О. О. 2012р. Мета
Мета: поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу у Вітчизняній війні

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема. Ніхто не забутий, ніщо не забуте !
Мета: поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу народного у Великій Вітчизняній...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема. Фотоефект та його закони. Рівняння Ейнштейна Мета
Мета. Дати уявлення про фотоефект, пояснити зміст і його закони на основі квантових уявлень

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема. Рідний край, Батьківщина, Україна мета
Мета. Розширити знання дітей про край, де вони народилися І живуть, про Батьківщину; розвивати вміння використовувати раніше набуті...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconІгри патріотів інтелектуальна гра мета
Мета: показати учням красу української мови, її багатство і велич; розкрити значення рідної мови в житті кожного громадянина України;...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема. Коло. Круг Мета
Навчитись будувати, знаходити елементи кола за його властивостями, розв'язувати задачі

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема: Алфавітний і систематичний каталоги Мета
Мета: ознайомити з будовою каталогів, визначити призначення каталожних карток; вивчи­ти шифр книги, його елементи; навчитися складати...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconПлан-конспект уроку Учитель Н. А. Белиба
Мета: поглиблювати навички аналізів образів-персонажів; допомогти учням усвідомити велич краси людського серця, справжньої дружби;...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconВиховна година 10 клас Тема: Здоров’я потрібно цінити. Шкідлива звичка – паління Мета
Мета: довести учням шкідливість паління та його негативний вплив на організм людини; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема уроку: Відповідальність людей перед природою Мета: організувати переглядове читання тексту «Land Use and Landscape»
Засоби навчання: підручник з англійської мови для 10, картки із мовленнєвими зразками для складання монологічного висловлювання,...

Тема. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Мета iconТема. Основа знань — старанність і труд
Мета: познайомити учнів з афоризмами відомих людей і народною мудрістю на тему «Знання»; залучати учнів до навчання та самопізнання;...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te2.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи